واتس اپ قابلیت انتقال داده‌ها بین اندروید و آی او اس را ارائه کرد

21 مرداد 1400 - 10:40
واتس اپ

واتس اپ سرانجام بعد از شایعات فراوان امکان انتقال تاریخچه پیام‌ها و چت‌ها بین اندروید و آی او اس را برای کاربران پلتفرم خود فراهم کرده است. این قابلیت که رسماً بعد از رویداد آنپکد سامسونگ معرفی شده، برای اولین بار روی گوشی‌های گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ اجرا خواهد شد.

واتس اپ قابلیت فوق را برای همه دستگاه‌های سامسونگ با سیستم‌عامل اندروید ۱۰ و بالاتر ارائه خواهد کرد و درنهایت همه دستگاه‌های آیفون و اندروید امکان استفاده از آن را پیدا خواهند کرد. البته سامسونگ زمان مشخصی برای این عرضه نهایی این قابلیت اعلام نکرده، اما ظاهراً با ارائه انحصاری آن قصد دارد که کاربران آیفون را متقاعد سازد تا به گوشی‌های این شرکت سوئیچ کنند. خود واتس اپ هم اشاره‌ای به اینکه کاربران اندروید چه زمانی قادر به انتقال داده‌های خود به گوشی‌های آیفون خواهند بود نکرده است.

مطالب مرتبط:

انتقال چت‌های واتس اپ بین دستگاه‌های اندرویدی و آی او اس، تنها با اتصال فیزیکی این دستگاه‌ها و از طریق USB-C به کابل لایتنینگ امکان‌پذیر خواهد بود و کاربران با استفاده از اینترنت قادر به چنین کاری نخواهند بود.

همچنین اگر شما دارای بیش از یک بک‌آپ از تاریخچه چت‌های خود باشید، این بک‌آپ‌ها باهم ادغام نخواهند شد، بلکه داده‌های منتقل‌شده، به‌محض پایان یک بک‌آپ جدید، روی داده‌های موجود رایت خواهد شد.

واتس اپ هم‌اکنون یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی دنیاست و از آنجاییکه این اپلیکیشن فقط می‌توانست روی یک دستگاه اجرا شود، کاربران آن برای سوئیچ کردن بین دو دستگاه مجبور به پشتیبان‌گیری از حافظه لوکال خود بودند تا بتوانند چت‌های خودشان را روی دستگاه جدید بازیابی کنند؛ بنابراین این اپلیکیشن هرگز امکان انتقال داده‌ها بین دو سیستم‌عامل را نداشته است، ولی حالا با قابلیت جدید این امر محقق شده است.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.