هارمونی او اس هوآوی برای بیش از ۶۰ دستگاه عرضه شد

15 مرداد 1400 - 09:20
هوآوی هارمونی او اس

حساب رسمی هارمونی او اس (Harmony OS) به تازگی تایید کرده است که ۶۵ دستگاه از شرکت‌های هوآوی و آنر واجد شرایط دریافت به‌روزرسانی به این سیستم عامل هستند. نسخه پایدار این سیستم عامل همچنین برای نسخه چینی برخی از گوشی‌ها و تبلت‌های دیگر نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

هوآوی قول داده بود که نزدیک به ۱۰۰ دستگاه مختلف به‌روزرسانی هارمونی او اس ۲ را دریافت کنند. اکنون نزدیک به دو سوم مقدار ذکر شده مشخص شده‌اند بنابراین به نظر می‌رسد که هوآوی در انجام قول خودش موفق عمل می‌کند.

هوآوی هارمونی او اس

در این فهرست بلند بالا می‌توان نام گوشی‌های آنر ۲۰ و آنر ویو ۲۰ را نیز مشاهده کرد. انتظار می‌رود که این فهرست تا نیمه نخست ۲۰۲۲ میلادی به دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند میت ۱۰، میت ۹، P20، سری P10 و … گسترش پیدا کند. تا آن زمان شما می‌توانید تکفارس را دنبال کرده و آخرین اطلاعات مربوط به شرکت هوآوی را در سریع‌ترین زمان ممکن مشاهده کنید.

اما شاید با هارمونی او اس آشنا نباشید. توسعه این سیستم عامل پس از اعمال محدودیت‌های آمریکا بر علیه هوآوی آغاز شد. طی این تحریم‌ها، هوآوی حقوق خود در رابطه با استفاده از سرویس‌های گوگل نظیر اندروید را از دست داد. آخرین بار ویژگی‌های زیر برای سیستم عامل هارمونی منتشر شده بود.

ویژگی‌های اصلی دومین نسخه بتا از سیستم‌عامل هارمونی

  • معرفی روش‌های جدید جهت کنترل رابط کاربری در گوشی‌های هوشمند، اضافه کردن بیش از ۵۰ کنترل برای توسعه‌دهندگان جهت توسعه هرچه بیشتر سیستم‌عامل هارمونی؛ این سیستم تعامل با رابط کاربری دستگاه‌های مختلف را نیز همسان می‌کند.
  • سیستم فریم‌ورک اپلیکیشن هارمونی از گوشی‌های هوشمند مختلف و مهاجرت سریع به آن پشتیبانی می‌کند. این سیستم به پشتیبانی از ارتباط و عملیات گردش‌های سریع نیز می‌پردازد. اپلیکیشن‌های هارمونی هنگام نصب در دستگاه‌های مختلف، هیچ صفحه بارگذاری ندارند.
  • یک زنجیره ابزار تلفیق‌شده در ویندوز و مک مهیا می‌شود تا تجربه کاربر یکسان باشد. این مورد برای توسعه‌دهندگان نیز سبب راحتی بیشتری می‌شود زیرا آن‌ها می‌توانند سریع‌تر به امر توسعه اپلیکیشن‌ها بپردازند.
  • بیش از ۴۰ نمونه حاضر از کدها برای توسعه‌دهندگان گوشی‌های هوشمند ارائه می‌شود. این مورد علاوه بر راحتی سبب می‌شود که آن‌ها سریع‌تر متوجه تفاوت‌ها بشوند و به تهیه رابط‌ها و توسعه روش‌هایی خاص برای سیستم‌عامل هارمونی بپردازند.
  • پشیبانی از رابط‌های توزیع‌شده مانند مودال‌های چند کیفیتی (Multi-modal Pereception) قابلیت این را ایجاد می‌کند که سناریو‌های گوناگونی پیاده شوند.
  • چند روش ورودی در فریم‌ورک و توانایی‌های مربوط به آن ارائه می‌دهد.
  • یک سیستم رابط برقراری تماس قدرتمند و استانداردسازی‌شده را فراهم می‌کند.
  • از فریم‌ورک‌های بدون محدودیت بهره می‌برد.
  • یک سیستم مدیریت داده توزیع‌بندی‌شده را فراهم می‌آورد. توسعه‌دهندگان قادر هستند تا رابط‌های پایگاه‌داده توزیع‌بندی‌شده را نیز فراخوانی کنند تا به استفاده از همگام‌سازی همزمان در دستگاه‌های مختلف دست پیدا کنند.
  • سیستم مدیریت حساب بهبودیافته؛ این سیستم شامل بی‌نهایت حساب از دستگاه‌هایی می‌شود که به وسیله سیستم‌عامل هارمونی فراهم آمده‌اند.

از طرفی اگرچه آنر اکنون یک شرکت مستقل است اما گوشی‌های هوشمند تحت این برند که پیش از جدایی عرضه شده‌اند، هنوز هم توسط هوآوی پشتیبانی می‌شوند. از همین رو مدتی پیش تعدادی از گوشی‌های آنر به فهرست محصولات واجد شرایط دریافت بتای عمومی هارمونی او اس ۲ وارد شده‌اند. شما می‌توانید این فهرست را از طریق این لینک مشاهده کنید.

منبع: GSM Arena

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.