بایدن: هر آمریکایی برای تزریق واکسن کرونا ۱۰۰ دلار پاداش می‌گیرد

8 مرداد 1400 - 10:57
واکسن کرونا

وزارت بازرگانی آمریکا دیروز در یک بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت بایدن از ایالت‌ها و مقامات محلی این کشور خواسته است تا به هر آمریکایی که واکسن کرونا تزریق کند ۱۰۰ دلار پاداش بدهند. این جدیدترین تلاش دولت آمریکا برای بهبود نرخ واکسیناسیون این کشور همزمان با شیوع دوباره ویروس کرونا در این کشور است.

مطالب مرتبط:

هر کدام از ایالت‌های آمریکا می‌توانند برای پرداخت پاداش ۱۰۰ دلاری اعلام‌شده، از بودجه اختصاص‌یافته به برنامه نجات آمریکا (American Rescue Plan) استفاده کنند.  وزارت بازرگانی آمریکا گفته است که هرچند دولت آمریکا ایالت‌ها را مجبور به پرداخت این پاداش نمی‌کند، اما با همکاری وزارت بهداشت و خدمات انسانی این کشور تلاش می‌کند تا کمک‌های لازم در این زمینه را به ایالت‌ها ارائه بدهد.

ویروس کرونا

بیل دبلیسو، شهردار نیویورک سیتی، این هفته اعلام کرد که به هر کسی که در یکی از سایت‌های واکسیناسیون این ایالت واکسن کرونا بزند ۱۰۰ دلار پاداش پرداخت خواهد کرد. دبلیسو روز چهارشنبه گفت: من فکر می‌کنم که پرداخت پاداش ۱۰۰ دلاری برای افرادی که واکسینه می‌شوند می‌تواند تاثیری بسیار زیادی در تسریع روند واکسناسیون داشته باشد.»

الیسا سوبو، استاد انسان‌شناسی دانشگاه ایالتی سن دیگو، در مصاحبه با نیویورک تایمز گفته است:

پرداخت پاداش‌های مالی ممکن است تا حدود زیادی باعث ترغیب مردم به زدن واکسن شود. افرادی که هنوز واکسن کرونا نزده‌اند، مطمئناً به‌خاطر ۱۰۰ دلار هم که شده آن را خواهند زد. اما باید توجه داشت که این موضوع می‌تواند خیلی‌ها را هم به شک بیاندازد که مبادا واکسنی که زده می‌شود خوب نباشد.

نرخ واکسیناسیون کرونا در ایالات متحده آمریکا، از ماه آوریل به‌طور نزولی کاهش یافته و همین موضوع باعث شیوع دوباره ویروس کرونا در این کشور شده است. حالا دولت بایدن قصد دارد به‌ هر طریقی که شده جلوی شیوع دوباره این بیماری را بگیرد و انتظار می‌رود که رئیس‌جمهور آمریکا از امروز واکسیناسیون کارمندان فدرال این کشور را الزامی اعلام کند.

منبع: The Verge

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.