بیش از ۴ میلیون توسعه‌دهنده در توسعه هارمونی او اس مشارکت می‌کنند

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
هارمونی او اس

هواوی به‌تازگی از سیستم عامل جدید هارمونی او اس ۲.۰ خود رونمایی کرد. این شرکت قول داده است که دستگاه‌هایی که از اندروید به این سیستم عامل مهاجرت خواهند کرد، همه داده‌ها و اپلیکیشن‌های خود را (به جز اپلیکیشن‌هایی که متکی به سرویس‌های گوگل پلی هستند) حفظ کنند. با این کار، هواوی می‌خواهد هارمونی او اس در آینده به جای اپلیکیشن‌های اندرویدی از اپلیکیشن‌های مختص خودش استفاده کند.

مطالب مرتبط:

هواوی همچنین امروز اعلام کرد که بیش از ۴ میلیون توسعه‌دهنده، برای ساخت اپلیکیشن برای پلتفرم هارمونی مشارکت خواهند کرد و هم‌اکنون ۱۳۴ هزار اپلیکیشن از هسته سرویس‌های موبایلی این شرکت (HMS Core) استفاده می‌کنند. خود این هسته در حال توسعه است و هواوی دیروز ورژن ۶ آن را معرفی کرد و همچنین امکان پشتیبانی آن از سرویس‌های ابری هواوی را نیز فراهم کرد.

هارمونی او اس

هواوی برای افزایش میزان مشارک توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها در توسعه سیستم عامل جدیدش، به‌تازگی رقابتی به نام Huawei HMS Global Application Innovation Competition 2021 برگزار کرده تا توسعه‌دهنگان بتوانند اپلیکیشن‌هایی بر پایه هسته HSM بسازند.

توسعه‌دهندگانی از چین، اروپا، آمریکای لاتین، آسیای جنوب‌شرقی، خاورمیانه و آفریقا در این رقابت شرکت کرده‌اند و ارزش دلاری جوایز این رقابت، یک میلیون دلار است. البته هواوی جوایز دیگری هم خواهد داد که شامل پشتیبانی بازاریابی برای اپلیکیشن‌ها، دسترسی به فضای ابری، مشوق‌هایی برای استفاده از سیستم پرداخت هسته HMS و موارد دیگر می‌شود.

هارمونی او اس

ده‌ها هزار اپلیکیشن هم‌اکنون روی هارمونی او اس قابل دسترس هستند و بیش از ۱۰ میلیون کاربر هم‌اکنون می‌توانند از آن‌ها لذت ببرند. هواوی قبلاً‌ادعا کرده بود که هارمونی او اس سومین اکوسیستم بزرگ موبایلی دنیاست. البته این ادعا، بسته به اینکه شما اکوسیستم‌ها را چگونه شمارش کنید می‌تواند درست یا غلط باشد؛ برای مثال سیستم عامل KaiOS چند سال پیش، بر روی ۱۰۰ میلیون دستگاه اجرا می‌شد.

هارمونی او اس ۲.۰ برای دستگاه‌های قدیمی‌تر هم منتشر خواهد شد و این کار ممکن است تا سال آینده ادامه یابد. البته چند دستگاه هم وجود دارند که هنگام معرفی‌شان، این سیستم عامل را روی خودشان داشته‌اند. این دستگاه‌ها شامل هواوی واچ ۳، واچ ۳ پرو و میت پد پرو ۱۲.۶ مدل ۲۰۲۱ می‌شوند که از فردا فروش‌شان در چین شروع می‌شود.

منبع: GSMArena

0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.