ایلان ماسک: ساخت خودروی تسلا پلید پلاس متوقف شد

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
تسلا مدل S پلید

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در توییتر اعلام کرد که خودروی مدل S پلید پلاس این شرکت تولید نخواهد شد چرا که نسخه‌ی پایه‌ی تسلا مدل S پلید (Plaid) بیش از حد عالی است.

تسلا از سال ۲۰۱۹ به تبلیغ خودروی مدل S پلید پرداخته و ماسک در ماه گذشته اعلام کرد بود که عرضه‌ی این خودرو برای ایجاد تغییرات نهایی به تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) موکول شده است. حداکثر سرعت این خودرو ۲۰۰ مایل بر ساعت بوده و با هربار شارژ مسافتی بین ۳۹۰ تا ۴۱۲ مایل را طی می‌کند.

مطالب مرتبط:

ایلان ماسک در روز یکشنبه در توییتی بار دیگر تایید کرد که خودروی تسلا مدل S پلید شتاب ۰ تا ۶۰ مایل را در کمتر از ۲ ثانیه پر می‌کند. قرار بود که خودروی پلید پلاس توانایی پیمایش ۵۲۰ مایل را داشته باشد اما در حال حاضر اطلاعات مربوط به این خودرو از وب‌سایت رسمی شرکت تسلا حذف شده است. با این وجود، این وب‌سایت کماکان تاریخ عرضه‌ی این خودرو را اواسط سال ۲۰۲۲ اعلام کرده است.

تسلا مدل S پلید

خودروی پلید مدل S برای اولین بار در پیست لاگونا سکا (Laguna Seca) در سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمده و نقطه‌ی آغاز تا پایان را تنها در ۱ دقیقه و ۳۶ ثانیه طی کرد. تسلا چندی بعد خودروی مدل S پلید را در مراسم Battery Day به نمایش گذاشت.

به اعتقاد بسیاری از افراد این توییت ایلان ماسک بیشتر برای شوخی بوده تا اعتماد مردم نسبت به نسخه‌ی پایه‌ی خودروی پلید بیشتر شود. با این حال به دلیل مشکلاتی که برخی از توییت‌های گذشته‌ی ماسک بین او و کمیسیون امنیت و مبادلات ایجاد کرده بود، بعید است که ماسک در توییت جدید خود اطلاعات نادرستی ارائه داده باشد.

نظر شما در مورد خودروی تسلا مدل S پلید چیست؟ به نظر شما توقف تولید نسخه‌ی پلید پلاس اقدام درستی از سوی شرکت تسلا بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: The Verge

0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.