فیس بوک اینترنت را جهانی می کند!

۸ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۰

فیس بوک قصد دارد با استفاده از ماهواره ، اینترنت پر سرعت را در دسترس عموم مردم جهان قرار دهد.

به دنبال جنجال خرید شرکت “واقیت مجازی Oculus VR” به وسیله ی فیس بوک، این کمپانی اعلام کرد قصد انجام عملی نوع دوستانه دارد: تیمی که در راستای دسترسی همگانی مردم جهان به اینترنت فعالیت می کند. ای گوشه ای از اقدامات فیس بوک به نام Internet.Org است، عملیات مبتکرانه ی جهانی که زوکربرگ آگوست سال گذشته از آن پرده برداری کرد. گزارشات نشان می دهد Internet.Org با همکاری شرکت های Ericsson, MediaTek, Opera, Nokia,Samsung و Qualcomm تا کنون به سه میلیون نفر دیگر نیز در پاراگوئه و فیلیپین امکان دسترسی به نت را داده است. اما هنوز کار زیادی مانده که انجام شود و “آزمایشگاه اتصالاتی” که فیس بوک راه اندازی کرده به این مهم می پردازد. خود زوکربرگ می گوید هدف راه اندازی پلتفرمی جدید برای پخش اتصال اینترنت با استفاده از ماهواره، فناوری لیزر و هواپیماهای بدون سر نشین است.

برای این کار بزرگترین مغز های دانش هوانوردی از مؤسساتی مانند “ناسا” و “مرکز تحقیقات اِیمس” دور هم جمع شده اند و امروز “اَسِنتا” نیز که به خاطرآنتن یو ای وی “باد صبا” (Zephyr solar-powered UAV) که با انرژی خورشیدی کار می کند معروف شده به این تیم پیوسته است.  این ایده ی بلند پروازانه می گوید تراکم جمعیت متفاوت، روش پخش اینترنتی متفاوت نیز می طلبد. مناقط محدود تر به عنوان مثال، تیاز به هواپیماهایی شبیه به Zephyr دارند و دیگر مناقط با ماهواره پوشش داده خواهند شد. به علاوه این تیم قصد دارد با استفاده از فناوری ارتباطات عدسی های باز فضا (FSO) به ماهواره های خود اجازی دهد از طریق لیزر تبادل اطلاعات کنند. فیس بوک برای اطلاعات بیشتر ویدیویی نیز در سایت یوتوب آپلود کرده است.

ب

 

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette