بایدن دستور اجرایی ترامپ در خصوص بخش ۲۳۰ را لغو کرد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
لغو دستور ترامپ در مورد بخش 230

جو بایدن در روز جمعه ۲۴ می (۲۴ اردیبهشت) برخی از دستورات اجرایی دانلد ترامپ از جمله دستور مربوط به بخش ۲۳۰ که قوانین مربوط به سایت‌های فضای مجازی و پلتفرم‌های آنلاین را تغییر داده بود، را لغو کرد.

بخش ۲۳۰ از قانون نزاکت ارنباطات میزان مسئولیت پلتفرم‌های آنلاین در قبال محتواهایی که کاربران در پلتفرم‌های آنلاین به اشتراک می‌گذارند را محدود می‌کند. دستور ترامپ که “پیشگیری از سانسور ایترنت” نام داشت به مامورین فدرال اجازه می‌داد تا شرکت‌هایی مانند توییتر، گوگل و فیسبوک را در صورت رعایت نکردن آزادی بیان از طریق پاک‌کردن و یا تغییر محتوای پست‌های کاربران، مورد بازجویی قرار دهند.

مطالب مرتبط:

رئیس جمهور ترامپ این قانون را در ماه می گذشته و درست زمانی که توییتر در پیام‌های او از برچسب “گمراه‌کننده” استفاده کرده بود، امضا کرد. توییتر چند ماه بعد حساب کاربری ترامپ را به اتهام انتشار پیام‌هایی که موجب ایجاد آشوب در پایتخت آمریکا شده بود، برای همیشه مسدود کرد. فیسبوک نیز اقدام مشابهی را در خصوص ترامپ در نظر گرفت.

علاوه بر لغو دستور مربوط به بخش ۲۳۰، بایدن قانون دیگری را نیز لغو کرد که به دولت اجازه می‌داد تا افرادی که به مجسمه‌ها و یادبودها آسیب می‌رسانند را دستگیر کند. قانون دیگری که براساس آن مهاجران به آمریکا هنگام درخواست ویزا باید ثابت می‌کردند که توانایی پرداخت هزینه‌های مربوط به سلامت خود را دارند نیز توسط بایدن لغو شد.

منبع: The Verge

0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.