GasBuddy به پردانلودترین اپلیکیشن فروشگاه اپ استور تبدیل شد

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱
اپلیکیشن GasBuddy

در روز سه‌شنبه و در پی توقف فعالیت‌های شرکت کولونیال پایپ‌لاین (Colonial Pipeline) به‌دلیل حمله‌ی سایبری به این شرکت، بسیاری از ایالت‌های آمریکا تاثیر کمبود سوخت را حس کردند. کمبود سوخت در بیش از ۱۱ ایالت مشاهده می‌شد اما ایلات‌های واشنگتن دی سی و کارولینای شمالی با کمبود سوخت بیشتری مواجه بودند.

اطلاعات مربوط به کمبود سوخت توسط اپلیکیشن محبوب GasBuddy، که در چند روز اخیر تعداد دانلودهای آن به‌شدت افزایش یافته، ارائه شده است. این اپلیکیشن حالا در صدر پردانلودترین اپلیکیشن‌های فروشگاه اپ استور و گوگل پلی در دسته‌بندی “مسافرت” می‌باشد.

مطالب مرتبط:

اپلیکیشن GasBuddy از اطلاعات کاربران برای به‌روزرسانی قیمت سوخت استفاده می‌کند. این اپلیکیشن همچنین اطلاعاتی مانند ایستگاه‌های سوختی که از دسترس خارج شده‌اند و قیمت فعلی بنزین و گازوئیل را ارائه داده و به کاربرانی که قیمت سوخت در هر ایستگاه را اطلاع دهند، جایزه‌ای اهدا می‌کند.

توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن بر این باورند که تعداد دانلودهای آن بیش از چیزی است که گزارش‌ها اعلام کرده‌اند. تعداد دانلودهای این اپلیکیشن در روز سه‌شنبه بیش از ۲۰ برابر بیشتر از روزهای دیگر در سال ۲۰۲۱ بوده است. به گزارش تک‌کرانچ (TechCrunch) این اپلیکیشن در روز سه‌شنبه ۳۱۳٫۰۰۱ بار دانلود شده و این در حالی است که میزان دانلود آن در ۳۰ روز قبل از آن برابر با ۱۵٫۳۹۹ بار بوده است.

شرکت کولونیال پایپ‌لاین در روز سه‌شنبه مورد حمله‌ی سایبری قرار گرفته و فعالیت خود را موقتاً متوقف کرد. این شرکت وظیفه‌ی انتقال بیش از ۴۵ درصد از سوخت ساحل شرقی آمریکا را بر عهده داشته و گزارش تعطیلی این شرکت باعث شده تا مردم آمریکا برای پرکردن باک خودروهای خود سریعاً اقدام کنند. این کار باعث افزایش میزان تقاضا و در نتیجه کمبود سوخت شده است. میانگین قیمت هر بشکه سوخت در آمریکا برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به ۳ دلار رسیده است.

منبع: GSMArena

0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.