LG G Pro 2 در برابرSony Xperia Z1 (قسمت سوم)

۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۱
LG G Pro 2 در برابرSony Xperia Z1 (قسمت آخر)

سلام به خوانندگان عزیز. این پست سومین قسمت مقایسه ی گوشی های LG G Pro 2 و Sony Xperia Z1 است تعدادی از ویژگی های این دو گوشی را با هم مقایسه میکند. پست های بعدی هم ادامه ی بررسی تخصصی میان این دوگوشی است و فقط برای زیاد بودن مطالب قسمت بندی شده است.

دوربین:

گوشی LG G Pro 2 با قابلیت های جدید دوربین سرهم بندی شده، و عکس های عالی با جزییات زیادی میگیرد، رنگ های دوست داشتنی و محرک های عالی. تکنولوژی جدید پابرجاسازی+OIs هم چنین ویدیو های روان تری درست میکند.
Sony xperia Z1 نیز تعدادی از این امکانات را دارد، وعکس هایش فقط کمی کمک تر شگفت نگیز است، ولی در ویدویو سرعت زیاد فوکوس اتوماتیک شما را به حیر باز میدارد

Sony Xperia Z1 با یک دوربین 20.7-megapixel و فلاش led و لنزهای ‘G’ می آید، در حالی که LG G Pro با دوربین 13-megapixel و فلاش led و تکنولوژی +OIs می آید. بهتراست توجه شود که Xperia Z1 بزرگترین سنسور عکس را در برابر هر گوشی اندرویدی دیگری دارد و همین به این گوشی یک کناره ای در بیش تر موقعیت ها میدهد، به علاوه ی اینکه این حتی مساوی با بعضی دوربین های point-and-shoot است. سنسور دوربین 1/2.3” سونی در حقیقت نزدیک به 60% بزرگ تر از سنسور 1/3.06 در LG G Pro 2 است(بیش تر بهترین گوشی های اندروید مثل Galaxy Note 3 هم چنین سنسور 1/3.06دارند)، که یک دستاورد مهم تکنولوژی است. دوربین Xperia Z1 هم چنین یک دهانه ی سریع تر (f/2.0) نسبت به LG G Pro 2 که f/2.4 است دارد، و درازای مرکزی دو دوربین به ترتیب 27mm و 29mm است.

LG G Pro 2 camera UI

Sony Xperia Z1 camera UI

برنامه های دوربین هر دو گوشی بسیار سریع اجرا میشوند و شما میتوانید دوربین را به طور مستقیم ازصفحه قفل به وسیله ی نگه داشتن دکمه ی اختصاصی دوربین برای یک مدت طولانی( در گوشی الجی همان دکمه ی ولوم) انجام دهید رابط های کاربری حقیقی بسیار متفاوت اند- الجی تمام کنترل را در دستان شما میگذارد، در حالی که سونی فقط به کاربران عکس گرفتن در حالت دستی را اجازه میدهد برای پیچ دادن تنظیمات دوربین مانند ISO. برنامه های سونی این کار را ذره ای آسان تر و سریع تر برای شروع عکس گرفتن فوری هنگامی که با دو دکمه ی اختصاصی برای ویدیو و استیل می آید هنگامی که گوشی الجی یک دکمه ی تکی واسلایدر دارد پس این یک مقدار بیش تر جزیی نیاز دارد. اما روی م رفته، الجی حالت های مختلفی را پشتیبانی میکند که شما به صورت دستی میتوانید برداشت کنید و چیز هایی مثل فوکوس دستی که در برنامه های دوربین سونی موجود نیستند. رابط کاربری کمی دید بهتری دارد و از لیست های طولانی که شما مجبور به ثبتشان هستید نیست، و همه چیز در امتداد یک لمس یا دو فاصله هستش.
ما حالت های عکس برداری خودکار را بر هر دو گوشی استفاده کرده ایم: بهترین حالت عکس برداری Sony Xperia Z1  عکس با استیل 8 مگاپیکسلی میگیرد، در حالی حالت نرمال LG G Pro 2 عکس های 13 مگاپیکسلی میگیرد. ما باید توجه کنیم که Z1 قابلیت عکاسی 20 مگاپیکسلی دارد که روی کاغذ بی رقیب به نظر میرسد اما در واقعیت عکس های 8 مگاپیکسلی بهترین حال خودکار از پیکسل های مصنوعی استفاده میکند و پیشنهاد میشود که تعدادی مقایسه با جزییات انجام دهید.

هر دو دستگاه عکس های خوبی میگیرند که هشیار به نظر میرسند، با قلبنگی مقداری از جزییات،و با رنگ های مرتعش. عکس هایی که با Sony Xperia Z1 گرفته میشوند کمی هشیارترند و با این که این آن ها را با جزییات نشان میدهد، یک تاثیری که در رد وبدل برای مصنوعات بیش تری در تصویر دارد. به هر حال، گوشی Sony Xperia Z1  سعی میکنه عکس های تمیزتری بگیره حتی یک ذره کوچک رنگ های متمایل به آبی کم تر تاثیر گذار میرسد در مقایسه تصاویر زنده تر در LG G Pro 2. گوشی الجی رنگ ها را  با دقت بیش تری عکس میگیره( با این که کمی از حالت استاندارد رد شده اند)، نمایشی زیبا با انژی عالی. هر دو بسیار خوب هستند، اما ما از عکس های واضح تر LG G Pro 2 بیش تر خوشمان می آید.

با تشکر از استواری OIS+ آن، گوشی LG G Pro 2 توانایی عکس گرفتن بدون فلشدر بیشتر مواقع در فضاهایب داخلی را دارد، ختی در محیط های تاریک تر،بدون تیرگی. در کنتراست، گوشی Sony Xperia Z1 از فلش بیش تر از گوشی G Pro 2 در فضاهای داخلی استفاده میشود. رنگ ها مقدار زیادی از زندگیشان را در گوشی LG G Pro 2 باز میگردانند، در حالی که Sony Xperia Z1 در این مورد یک قدم عقب تر است. اما به هر حال زیاد بد نیست. هر دو گوشی با توجه به اطلاعات به دست آمده برابر هستند.

گوشی LG G Pro 2 یکی از معدود گوشی هایی است که 4K فیلم میگیرد، و هم چنین فیلم هایی با کیفیت 1080p با 60 فریم بر ثانیه میگیرد( توجه شود که سرعت استاندارد 30 فریم بر ثانیه است)، واین یک قابلیت بزرگی است. نه تنها این، گوشی LG G Pro 2 چند تا قابلیت واقعا باحال دارد که مانند ترک کردن زوم، جایی که شما میتونین بگین که صورت کسی را لمس میکنید و یک پنجره ی کوچک بر آن زوم و ترک میند هنگامی که شخص در حال حرکت است. الجی یک سیستم جدید OIS+ اضافه کرده که تصاویر نوری را با استفاده از نرم افزار درش ترکیب کرده، و شما قطعا میتوانید در بهبود جای فیلم های رکورد شد بر حسب فوت توجه کنید.

در حالی که Xperia Z1 آن ویژگی های استادانه را ندارد، هم چنان پایه های پوشش شده با گرفتن ویدیوهای با کیفیت 1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه را دارد. چیز بیش تر- فیلم های ضبط شده بسیار روان و استواری نرم افزار تصویر لرزش بسیای در ویدیو های بیرون میگیرد( اما نه به اندازه ی سخت افزار OIS+ گوشی LG G Pro 2). بسیار مهم تر از آن، دوربین گوشی Sony Xperia Z1 پرسرعت ترین فوکوس خودکار را در ویدیوها دارد- این تقریبا ناگهانی است، در حالی که فوکوس خودکار   LG G Pro 2 مدت زیادی زمان میگیره در حالی ک بعضی اوقات فوکوس عقب میپره برای چهار بار بدون دلیل موجهی.

هر دو گوشی با دوربین جلوی 2 مگاپیکسلی می آیند برای گرفتن عکس های مناسبتی و از خود گرفته و ویدیوهای مذاکره ای.  یکی از امکانات قابل توجه فلش جلوی صورت در LG G Pro 2 است- این یک فلاش واقعی led نیست، اما در عوض، گوشی پشت زمینه را روشن تر در هنگام عکس گرفتن نشان میدهد. این چیز زیاد پرکاربردی نیست، ولی در تاریکی کامل این کمی عکس را روشن تر میکند.

چند رسانه ای:

صفحه نمایش بزگ LG G Pro 2 یک قابلیت خوب برای فیلم مخصوصا فیلم های یوتیوب است، هم چنین بلندگو با صدای بیش تری نیز دارد.

فبلت ها راه استفاده ی رسانه ی ما را با صفحه نمایش بزرگشان تغییر میدهند مانند دعوتی برای مصرف کننده ها برای دیدن عکس ها و ویدیوهای بیش تر، و LG G Pro 2 با صفحه نمایش زنده و گسترده ی 5.9 اینچی یک اسثنا نیست. اندازه ی صفحه نمایش یک برتری قطعی به lg g pro 2 در برابر Sony Xperia Z1 در این مورد میدهد ولی فقط صفحه ی نمایش مهم نیست.

الجی تمام کدک های مورد نیاز برای پلی بک ویدو ها رو از همه نوع قرار داده، فرمت ها و قابلیت پنهانی کردن، بنابراین شما مجبور به دانلود ویدیو پلیر دیگری نیستین. Xperia Z1 تقریبا در قسمت کدک ها و پشتیبانی ها با LG G Pro 2 باربر است، اما  برابری دید مساوی زیرینش این را کم تر لذت بخش برای دیدن ویدیو ها و عکس ها میکند.

گوش دادن به موسیقی یکی از دیگر تجربه های جایزه ای در LG G Pro 2 نسبت به برابرSony Xperia Z1  است. هر دو دستگاه نرم افزار    Google Play music را دارند اما علاوه بر این ها، سونی نرم افزار موسیقی Walkman را دارد ر حالی که LG G Pro 2  فقط برنامه ی موسیقی پیش فرض خود را دارد. تمام این نرمافزار ها کار را راه می اندازند، و قابلیت سازمان دادن به موسیقی های شما، دسته بندی بر حسب آهنگ،آلبوم ها، هنرمندان و دسته ها، و همه ی آن ها گزینه هایی مانند اکولایزر صدا را دارند که بسیار خوب است. گوشی الجی اسپیکر قدرتمند  1واتی در پشت خود دارد و با این که این یک ذره در ژرفا کمبود دارد، یک قدم جلوتر از بلندگوی ساکت تر و کم تر تاثیر گذار Sony Xperia Z1 دارد.

پلی بک ویدیو  LG G Pro 2                  گالری LG G Pro 2                                                          پخش کننده ی موسیقی LG G Pro 2

 

Sony Xperia Z1

 

 

 

 

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette