هواوی طرحی شبیه به سرفیس بوک را به ثبت رسانده است

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱

هم‌اکنون شرکت‌های زیادی در پی تولید گوشی‌های هوشمند تاشو هستند اما هنوز مشکلات مهندسی فراوانی وجود دارد که باید حل شوند تا بتوان این گوشی‌ها را به اندازه دستگاه‌های معمولی قابل اتکا خواند. هواوی در طرحی که اخیراً به ثبت رسانده است، نشان می‌دهد که در صدد حل مشکل صاف قرار گرفتن گوشی‌های تاشو بر روی سطح است که قبلاً به علت استفاده از لولاهای بزرگ، امکان‌پذیر نبود. راه حل این شرکت چینی، استفاده از دسته لوله‌های تیغه‌مانند است که به لولاهای استفاده شده در سرفیس بوک شباهت دارند.

سرفیس بوک

مطالب مرتبط:

در شرح این طرح نوشته شده است:

سیستم لولا شامل یک ردیف از تیغه‌های لولایی به هم پیوسته و یک محرک خطی است و هنگامی که در حالت باز شده قرار دارد، تیغه‌‌های لولا در یک سطح یکنواخت قرار می‌گیرند. هنگامی که دستگاه درحال تا شدن است، هر تیغه نسبت به لبه لولاهای کناری خود و حول یک محور ثابت می‌چرخد. محرک خطی شامل یک محور چرخشی و آرایش درایو خطی است که یک طرف درایو خطی به محور جرخشی پیوسته و طرف دیگر به حداقل یکی از تیغه‌های لولا متصل است. یک محور عملگر که بین دو سر درایو خطی است، عمود بر محور چرخشی لولا قرار دارد که موجب می‌شود تا هر تیغه در امتداد محور کلی لولا چرخش کند. همچنین مجموعه لولای این دستگاه شامل یک سیستم قفل است که حداقل در حالت کاملاً باز شده و کاملاً بسته شده کاربرد دارد که به وسیله یک دندانه بر روی محور چرخشی عمل می‌کند.

گوشی تاشوی هواوی

هواوی خاطرنشان کرده است که این لولاها بدون هیچ تلاش اضافه‌ای باز می‌شوند و با داشتن تنها یک سیستم قفل، در حالت باز شده کاملاً صاف است و نیازی به ایجاد هماهنگی بین نقاط مختلف لولا برای تأمین نیروی قفل وجود ندارد. این حق ثبت اختراع در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹ به ثبت رسیده و در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۱ منتشر شده است.

منبع: MSPower

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette