افراد واکسینه شده در برابر کرونا نیازی به استفاده از ماسک ندارند

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴

مرکز کنترل و پیش‌گیری بیماری (CDC) در آمریکا دستورالعمل جدیدی را برای افرادی که در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند، منتشر و مکان‌هایی که این افراد می‌توانند در آن از ماسک استفاده نکنند را مشخص کرد.

براساس دستورالعمل جدید این مرکز، افرادی که دوز دوم واکسن فایزر، بایون‌تک و مدرنا را دریافت کرده‌اند و همچنین افرادی که توسط واکسن جانسون و جانسون واکسینه شده‌اند، پس از سپری‌کردن ۱۴ روز نیازی به استفاده از ماسک در برخی محیط‌ها نخواهند داشت.

این دستورالعمل جدید که توسط روشل والنسکی، مدیر CDC اعلام شد به افراد واکسینه‌شده اجازه می‌دهد تا به برخی از فعالیت‌های عادی خود باز گردند. این خبر، قدرت بالای واکسن‌ها در پیشگیری از ویروس کرونا را نشان می‌دهد. با این وجود، شرایط برای افراد واکسینه‌شده کمی پیچیده بوده و این افراد تنها در محیط‌هایی خاص اجازه برداشتن ماسک خود را دارند.

والنسکی در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

اطمینان دارم که مردم از این اطلاعات استفاده کرده و به کمک آن از امنیت خود و دیگران محافظت خواهند کرد.

مطالب مرتبط:

دستورالعمل CDC

این مرکز اعلام کرده است که افراد واکسینه‌شده می‌توانند در محیط‌های داخل ساختمان از ماسک استفاده نکنند اما تنها در صورتی که افراد داخل ساختمان واکسینه‌ شده و یا جزو دسته افراد پرخطر محسوب نشوند. این افراد همچنین می‌توانند در محیط‌های باز و خارج از ساختمان از ماسک استفاده نکنند. با این وجود، استفاده از ماسک در محیط‌های شلوغ مانند مسابقات ورزشی ضروری است.

افراد واکسینه‌شده کماکان باید در بیشتر فعالیت‌های داخل ساختمانی مانند خرید از فروشگاه‌ها از ماسک استفاده کنند. با این وجود، اگر تمام افراد داخل ساختمان واکسینه شده باشند، نیازی به استفاده از ماسک نخواهد بود.

جرج روثرفورد، اپیدمیولوژیست دانشگاه کالیفرنیا در این خصوص گفت:

موضوع عدم استفاده از ماسک کمی پیچیده است اما این پیچیدگی، هزینه‌ای است که افرادی که قصد استفاده از ماسک را ندارند باید بپردازند. اگر به دنبال یک راه حل ساده هستید، بهتر است تا زمان واکسینه‌شدن تمام افراد از ماسک استفاده کنید.

در حال حاضر، چیزی نزدیک به ۴۰ درصد از جمعیت کشور آمریکا به‌طور کامل واکسینه شده‌اند. آمار منتشرشده نشان می‌دهد که این واکسن‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای در پیشگیری و درمان ویروس کویید ۱۹ داشته است و افرادی که واکسینه شده‌اند، شانس بسیار کمی برای آلوده‌شدن مجدد توسط این ویروس و یا انتقال آن به دیگر افراد را دارند.

منبع: The Verge

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette