تحقیقات اپل در مورد دستگاه های تیتانیومی با پوشش ضد اثرانگشت

۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
apple

اپل در حال مطالعه چگونگی کاهش اثرانگشت و لکه‌ها بر روی سطوح فلزی محصولات خود است. طبق اسناد ثبت اختراع این شرکت که به‌تازگی منتشر شده است، یک‌بار در این اسناد دیگر اشاره شده است که از تیتانیوم در دستگاه‌های آینده اپل استفاده خواهد شد.

این حق ثبت اختراع توسط اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شده و توسط اپل به این اداره فرستاده شده است. این حق اختراع تحت عنوان «پوشش‌های اکسیدی برای سطوح فلزی» به این اداره ارائه شده است و پرونده‌های مربوطه، جزئیات آن را نشان می‌دهد که چگونه پوشش‌های نازک می‌توانند به‌طور قابل توجهی باعث کاهش جذب و نشان دادن اثرانگشت در یک دستگاه شوند.

ماه گذشته، یک حق ثبت اختراع که در مورد پوشش تیتانیومی بود، افشا شد که نشان می‌داد اپل علاقه دارد تا دستگاه‌های مختلف خود از جمله مک بوک ها، آیپدها و آیفون های جدید را به بدنه‌های تیتانیومی با بافت منحصر به فرد مجهز کند. اکنون، ثبت اختراع ورقه نازک اکسیدی اپل بار دیگر بر مزایای استفاده از تیتانیوم در لوازم الکترونیکی مخصوص مصرف‌کنندگان اشاره می‌کند. مزایایی مانند «مقاومت بالا، سختی عدم نشان دادن اثرانگشت» در استفاده از بدنه تیتانیومی وجود دارد.

به‌عنوان مثال، سختی نسبتاً زیاد تیتانیوم آن را در برابر خراش مقاوم می‌کند، در حالی که سختی آن باعث می‌شود تا مقاومت کافی در برابر خم شدن داشته باشد. علاوه بر این، تیتانیوم به‌طور ذاتی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی نسبت به آلیاژهای دیگر دارد.

اپل تأکید کرد که در مقایسه با سایر فلزات، تیتانیوم هنگام پردازش مناسب، اثرانگشت را کمتر نشان می‌دهد. بخشی از این دلیل بازتاب پذیری پایین سطوح آلیاژ تیتانیومی و فلز خالص تیتانیوم است.

با این حال، یکی از معایب استفاده از تیتانیوم و آلیاژهای مربوط به آن این است که به‌راحتی می‌توان روغن تولیدشده توسط دستان و اثرانگشت انسان را بر روی سطوح ساخته‌شده با آلیاژهای تیتانیومی و فلز خالص تیتانیوم مشاهده کرد که آثار نامطلوبی را بر روی محصولات الکترونیکی مخصوص مصرف‌کنندگان برجای می‌گذارد. ماهیت و تعداد اثرانگشت ممکن است از عوامل تأثیرگذار باشد، اما حتی یک انگشت تمیز می‌تواند آثار واضحی را در سطح تیتانیومی برجای بگذارد.

پوشش ضد اثر انگشت اپل

از پوشش‌های معمولی اولئو فوبیک اغلب برای کاهش اثرانگشت روی سطوح شیشه‌ای (مانند قسمت جلویی و پشتی آیفون) استفاده می‌شود، اما این نوع پوشش‌ها در سطوح تیتانیومی بسیار کمتر مؤثر هستند. حق ثبت اختراع جدید نشان می‌دهد که اپل به استفاده از تیتانیوم در دستگاه‌های خود علاقه مند است و بنابراین، به راه‌حل‌های جدید و مؤثرتری برای جلوگیری از نشان دادن اثرانگشت نیاز دارد.

بنابراین، نیاز به اعمال بهبودهای مختلف بر روی فلز تیتانیوم و آلیاژهای آن وجود دارد.

پوشش ضد اثر انگشت اپل

این مشکلات شرکت اپل را بر آن داشت تا در مورد استفاده از یک پوشش اکسید نازک یا یک ورقه قابل پیکربندی برای کاهش یا از بین بردن اثرات نشان داده شدن اثرانگشت و همچنین مؤثرترین ورقه موجود تحقیق کند. پوشش اکسید مورد نظر اپل باعث می‌شود تا سطح دستگاه‌های ساخته‌شده این شرکت همچنان به بازتاب نور ادامه دهند (مانند اینکه اصلاً هیچ اثرانگشتی بر روی بدنه وجود ندارد). این موضوع باعث پنهان شدن لکه‌های روغنی موجود بر روی بدنه شود.

در برخی از طرح‌های ارائه‌شده، پوشش اکسید به اندازه کافی ضخیم است تا اختلاف مسیر نوری بازتاب شده را افزایش دهد، در نتیجه هر نشانی را که از اثرانگشت بازتاب می‌شود را به اثری که تقریباً نامرئی است کاهش دهد. در برخی از طرح‌های ارائه‌شده، پوشش اکسید دارای ضخامت غیر یکنواختی است که نحوه بازتاب نور از سطح پوششی اکسید را تغییر می‌دهد، در نتیجه، هرگونه بازتاب اثرانگشت توسط ورقه را کاهش می‌دهد یا از بین می‌برد.

پوشش ضد اثر انگشت اپل

اپل همچنین اشاره کرد که حتی اگر به‌طور عمده از آلیاژهای تیتانیومی یا فلز خالص تیتانیوم استفاده شود، می‌توان از پوشش‌های اکسید در سطوحی از جمله «آلومینیوم، آلیاژ آلومینیوم، فولاد، منیزیم، آلیاژ منیزیم، آلیاژ زیرکونیوم یا فلز خالص زیرکونیوم» استفاده کرد.

در این سند منتشرشده همچنین تأکید شده است که می‌توان از پوشش اکسیدی در دستگاه‌های مختلف اپل مانند «آیپد، آیفون، اپل واچ و مک بوک» استفاده کرد تا «یک سطح بادوام بر روی این دستگاه‌ها تشکیل شود».

پوشش ضد اثر انگشت اپل

ماه گذشته نیز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل درباره گسترش استفاده از تیتانیوم در دستگاه‌های خود تحقیق می‌کند (در حال حاضر فقط در نسخه اپل واچ از تیتانیوم استفاده می‌شود). تحقیقات در این زمینه منجر به ایجاد نوآوری‌های دیگری که مربوط به فناوری هستند، شده است که موضوعی بسیار جالب است.

تحقیقات اپل نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد از حد استاندارد آلومینیوم آنودایز شده فراتر رود، اما مشخص نیست که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد و در چه دستگاه‌هایی از این فناوری جدید استفاده خواهد شد. با این حال، برنامه‌های ثبت اختراع می‌توانند بینشی درباره اکتشاف و توسعه اپل ارائه دهند و به آنچه می‌توانیم در آینده از این شرکت ببینیم، اشاره کنند.

0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette