چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

در این پست میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه از گوشی شکسته خود که دیگر قابل بازسازی نیست استفاده ی مفید دیگری بکنیم .

پس با ما همراه باشید…خوشبختانه یک گوشی میتواند پس از شکسته شدن هم مفید باشد!یعنی میــــتوان از اجزای تشکیل دهنده ی آن در ساخت وسایل جالــــب استفاده کرد که حتما روزی به دردتان خواهند خورد.

قسمت هایی از یک گوشی که میتواند بعد از شکسته و یا خراب شدن گوشی مورد استفاده ی مجدد قرار بگیرد شامل:

اسپیکر

LCD

فلزهای درون گوشی

سیم های روی بُرد

تخته مدار

و باطری

فرض کنید جایی مثل جنگل یا کوه گیر افتاده اید و هیچ چیز جز گوشی همراهتان نیست…! در این صورت میتوانید از  گوشی موبایلتان چه سالم چه شکسته و خراب برای نجات خود استفاده کنید.

واما نحوه ی کار :

1-شروع کننده ی آتش :

شاید شما جایی باشید و برای روشن کردن آتش هیچ وسیله ای نداشته باشید.اما این وسیله ی دست ساز میتواند به شما کمک کند.

ما به باطری و سیم های درون برد و مقداری مواد قابل احتراق نیاز داریم.

و اما نحوه ی کار :  این پروسه خیلی سریع اتفاق می افتد پس تمام مواد را در دستتان بگیرید.دو سر سیم را روی قسمت های مثبت و منفی باطری قرار دهید در این لحظه سیم شروع به قرمز و گرم شدن میکند، در این لحظه مواد قابل احتراق را روی سیم بگیرید تا شعله ور شود.

حالا شما میتوانید با این شعله ی کوچک آتشی بـــزرگ درست کنید.

2-ابــزار برش

ما به یک سنگ صاف و تخته مدار نیاز داریم.

یک سر تخته مدار را انقدرروی سنگ بکشید تا تیز شود.حالا شما یک چاقوی تیز دارید!

3-آینه سیگنال

فرض کنید جایی گیر افتاده اید و برای اینکه هلیکوپتر نجات شما را بیند باید چه کار کنید؟ خوب این کار ساده ایست فقط باید از LCD گوشیتان دل بکنید!

قسمت پشتی LCD میتواند مانند یک آینه سیگنال عمل کند.آینه را بالا درست مقابل چشمهایتان بگیرید و با دست دیگر انگشتهایتان را به نشانه صلح مقابل آن بگیرید  تا انعکاس نور را روی انگشتانتان ببینید.در مدتی که نور را روی انگشنانتان نگاه داشته اید وسیله یا هلیکوپتر نجات را بین دستانتان قرار دهید.این کار باعث میشود که هلیکوپتر شما را ببیند.

4-قطب نما

با استفاده از بلندگوی گوشی و یک برگ و یک سیم فولادی قطب نما درست کنید.

اهن ربا را از بلندگو جدا کنید.سیم را صاف کرده و یک سر آن را روی آهن ربا برای چند ثانیه بکشید .سپس سیم را روی یک برگ شناور در گودال آب قرار دهید.دقت کنید که برگ وسیم در یک امتداد باشند در نهایت این وسیله شمال را به شما نشان خواهد داد.

چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

برای درک بهتر تصاویر را ببینید :

چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

چگونه از یک گوشی شکسته استفاده ی مفید دیگری بکنیم؟

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette