تیک تاک به دنبال مرگ یک دختر جوان در ایتالیا ممنوع شد

۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵

مرگ مغزی یک دختر ۱۰ ساله ایتالیایی پس از شرکت در چالش خاموشی برنامه تیک تاک (TikTok) در روز پنجشنبه توسط بیمارستانی در پالرموی ایتالیا اعلام شد تا این برنامه به‌طور موقت در این کشور مسدود شود.

بر اساس اخبار منتشر شده، این دختر جوان سعی داشته است تا در این چالش خود را با کمربند حلق‌آویز کند. همچنین والدین وی تصمیم به اهدای اعضای بدن او گرفته‌اند. به دنبال این حادثه و طبق گزارش گاردین، تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس(ByteDance) است در تحقیقات مرگ دختر ایتالیایی به دادستان این پرونده کمک خواهد کرد. روز جمعه این شرکت اعلام کرد که موفق به شناسایی هیچ محتوایی در برنامه خود نشده است که بتوان آن را به تشویق این دختر به خودکشی ربط داد اما آن‌ها به تحقیقات خود ادامه خواهند داد.

همچنین سخنگوی تیک تاک گفت:

امنیت جامعه کاربران تیک تاک اولویت مطلق ماست، به همین دلیل اجازه نمی‌دهیم که محتوایی با مضمون تشویق یا ترویج رفتارهای خطرناک در این برنامه منتشر شوند.

سازمان حفاظت از داده‌های ایتالیا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شبکه‌های اجتماعی چینی را فوراً تا ۱۵ فوریه مسدود می‌کند، و تا این تاریخ باید طبق قوانین این سازمان عمل کنند. به گفته والدین این دختر، آن‌ها اطلاعی از تلاش او برای شرکت در چالش خاموشی نداشتند و آنها فقط می‌دانستند که او از تیک تاک برای رقص و تماشای ویدئوها استفاده می‌کرد. این حادثه، اعتراضاتی را در ایتالیا را برای نظارت هرچه بیشتر بر روی رسانه‌های اجتماعی برانگیخته است.

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette